http://azhmanmohajer.ir/images/logo/facebook.png http://azhmanmohajer.ir/images/linkedin.png  

سیستم آموزش و تحصیلات در کانادا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تحصیل در کشور کانادا Canada

یکی از موضوعاتی می باشد که اکثر مهاجرانی که از سایر کشورهای دیگر به کشور کانادا Canada برای خود و یا خانواده همراه خودشان نیاز به داشتن اطلاعات جامع و کامل و آشنایی با سیستم تحصیلی کشور کانادا Canada دارند. ایالتها و استانهای کشور کانادا Canada هر کدام سیستمهای تحصیلی خود را برای مدارس دارند. سیستم های مدارس آنها در کل کشور کانادا Canada خیلی مشابه بوده و فقط در برخی موارد متفاوت می باشد.

آموزش ابتدایی و متوسطه کشور کانادا Canada Elementary and secondary education

تحصیلات تکمیلی کشور کانادا Canada Post-secondary education

سیستم آموزش و تحصیلات در کانادا

آموزش ابتدایی و متوسطه در کشور کانادا Canada

طبق قانون یچه ها باید به مدرسه فرستاده شوند.بستگی به ایالت و استانهای کشور کانادا Canada بچه ها در سن 5 یا 6 سالگی شروع به تحصیل و تا سن 16 و18 سالگی تحصیلات دوره متوسطه خود را تکمیل می نمایند.دوره آموزش ابندایی و متوسطه در کشور کانادا Canada 12 سال (12grade) می باشد.

دانش آموزان (grade6 and 8)با توجه به استان یا ایالت محل زندگیشان از مقطع Primary Schoolبه Secondry Schoolمی روند و بعد از گذراندن این دوره موفق به دریافت High School Diploma می شوند.

سال تحصیلی از اواخر August شروع و اواخر June پایان می یابد.روزهای تحصیلی دانش آموزان از شنبه تا جمعه در طول سال تحصیلی می باشد.

از آنجا که کشور کانادا Canada کشور دو زبانه می باشد، مدارس زبان انگلیسی و زبان فرانسه در سراسر کشور در دسترس هستند حتی در مناطقی که یک زبان بیشتر از دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

در کشور کانادا Canada مدرسه عمومی و خصوصی وجود دارد و والدین می توانند تصمیم بگیرند که بچه هایشان را به کدام مدرسه بفرستند. همچنین والدین این حق را دارند که فرزندانشان را در خانه آموزش بدهند.اطلاعات بیشتر در این خصوص را می توان از وزارت مربوطه در استان و یا ایالت خود کسب نمود.

School Boards

School Boards مسئولیت مدیریت مدارس را به عهده دارند.تهیه امکانات و تبت نام دانش آموزان از دیگر وظایف این مجموعه می باشد.مردم افراد این مجموغه را انتخاب می کنند و آنها وظیفه دارند جلسات منظمی را برگزار کنند تا اعضای عمومی نظرات خود را درباره نحوه مدیریت مدارس در منطقه خود بیان کنند.

همچنین این مجموعه با اسمهای ( school districts - school divisions - district education councils) نیز نامیده می شوند.

ثبت نام در مدارس کشور کانادا Canada

ثبت نام در مدارس کشور کانادا Canada

برای ثبت نام فرزندتان در مدارس ابتدایی و متوسطه ، با school board منطقه خود تماس بگیرید. از آنجایی که school boards اغلب ،مدرسه های بسیاری را مدیریت می کنند، شما می توانید مدرسه ای را که برای فرزندانتان مناسب می دانیدانتخاب نمایید.

جهت ثبت نام در مدرسه ای که انتخاب کرده و مناسب می دانیدحتما" قبل از شروع سال تحصیلی اقدام نمایید.

در صورتیکه شما دفعه اولیست که فرزندتان رادر مدارس کشور کانادا Canada ثبت نام می نمایید ممکن است ایشان توسط مدرسه یا school board ارزیابی شده و تصمیم گرفته شود که نیازی به گذراندن رایگان کلاسهای زبان انگلیسی یا فرانسه می باشد و یا در چه سطحی باید قرار بگیرند .

لیست دانشگاه های کانادا

مشارکت والدین و پشتیبانی تحصیلات فرزندان در کانادا

والدین تشویق میشوند از طریق مشارکت در مدرسه وschool boards از آموزش فرزندشان حمایت کنند. این فرصتی است برای دیدار اولیا با هم و تبدیل شدن به بخشی از جامعه مدرسه و ابراز نظرات خود در مورد آنچه در مدرسه فرزندان شما تدریس می شود. والدین می توانند از طریق دیدار با معلمان و یا داوطلب و عضو شورای مدارس شدن در تحصیل و آموزش فرزندان مشارکت داشته باشند.

تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا Canada

در کشور کانادا Canada تحصیلات تکمیلی در مدلهای مختلفی می باشد:

دانشگاهها

کالج ها

موسسه ها

هر دوره تحصیلات تکمیلی و سازمان آموزشی در کشور کانادا Canada قوانین مربوط به خود در خصوص نحوه پذیرش دانشجو و سطح زبان مورد نیاز را دارند.

دولت ها برای اطمینان از اینکه این مدارس و برنامه هایی که ارائه می دهند،با استانداردهای آنها مطابقت داشته باشد،کنترل و نظارتهای لازم را بر روی آنهادارند.موسسه هائیکه تحت نظارت و کنترل کیفیت دولت نباشند به رسمیت شناخته نمی شوند.

مدارسی که به رسمیت شناحته شوند می توانند مدارک مختلف را ارائه نمایند.

مدارس و موسسات خصوصی کشور کانادا Canada

از آنجائیکه دولتهای استانی بر موسسات خصوصی نظارت و کنترل ندارند در هنگام انتخاب و ثیت نام مطمئن شوید که آن موسسات شرایط و نیاز های آموزشی آن استان را داشته باشند.

مدارس زبان در کانادا

مدارس زبان در کشور کانادا

تعداد زیادی مدارس جهت تدریس زبان انگلیسی و فرانسه بعنوان زبان دوم در کشور کانادا Canada وجود دارند.دولتهای محلی در برنامه آموزش موسسات زبان عمومی نظارت و کنترل دارند ولی در مورد موسسات خصوصی در کشور کانادا Canada،اغلب دولتهای محلی بر آنها کنترل و نظارتی ندارند.

درخواست پذیرش تحصیلی مدارس ،کالج و دانشگاههای کشور کانادا Canada

مدارس ،دانشگاهها و کالج های کشور کانادا Canada جهت پذیرش دانشجو قوانین خاص خود را دارند. جهت درخواست پذیرش از دانشگاههای و مدارس کشور کانادا Canada باید فرم درخواست آن مرکز آموزشی تهیه و پس از تکمیل آن را برای آن مجموعه آموزشی ارسال کرد. همچنین هر دانشگاه و مجموعه آموزشی در کشور کانادا Canada هزینه پذیرش ،هزینه تحصیل،بیمه و ... خاص خود را دارند. سطح زبان مورد نیاز در هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد.

در صورتیکه درخواست پذیرش متقاضی توسط دانشگاه و مجموعه آموزشی کشور کانادا Canada تایید گردد از طرف آن مجموعه برای شما یک نامه پذیرش ارسال می گردد که شما بتوانید از این طریق اقدام به درخواست و اخذ مجوز تحصیل و در نهایت ویزای تحصیلی نمایید.

نامه پذیرش تحصیلی باید در سربرگ آموزشگاه و دانشگاه مربوطه با قید دقیق هزینه تحصیلی ،پیش بینی زمان شروع و پایان و همچنین تاریخ ثبت نام متقاضی باشد.

جهت ثبت نام در دانشگاه های کشور کانادا Canada باید شما در زمان معین در این خصوص اقدام نمایید.جهت دوره آموزشی ابتدایی و متوسطه کشور کانادا Canadaحداقل شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی و برای دانشگاههای کشور کانادا Canada حداقل بکسال قبل از شروع سال تحصیلی مربوطه باید اقدام گردد.

دولت کشور کانادا Canada هزینه های پزشکی دانشجویان خارجی را پرداخت نمی کند. پوشش بهداشتی برای دانشجویان خارجی بین ایالتها و استانها متفاوت است. اطلاعات بیشتر در مورد پوشش های پزشکی و بیمه درمانی را می توان از دانشگاه و موسسه آموزشی که برای آن اقدام می کنیم دریافت نماییم.

گروه مهاجرتی آژمان با کارشناسان مجرب در زمینه ارائه انواع ویزای توریستی کانادا ویزای تحصیلی کانادا ویزای دانشجویی کانادا اقامت کانادا سرمایه گذاری در کانادا ویزای مولتی کانادا ویزای کانادا فوری ویزای کانادا تضمینی و پیکاپ ویزای کانادا و رفع ریجکتی ویزای کانادا در خدمت شما دوستان عزیز می باشد.

logomohajeryab3.png
موسسه مهاجرتی آژمان با برخورداری از وکلای مجرب آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به کانادا می باشد.
09385487229

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2023 آژمان مهاجر. All Rights Reserved.

Search